Paskyra

Karo technikos ir transporto muziejus

 

Adresas:

Olandų g. 21 A
Vilnius, Lietuva

Telefonas:

+370 5 261 9606

Darbo laikas:

II-V: 10.00-17:00

Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos ir transporto Vilniaus skyriaus ekspozicija atidaryta 2008 m. lapkričio 4 d. Šiuo metu lankytojai gali išvysti per šimtą Lietuvos kariuomenės technikos pavyzdžių, atspindinčių laikotarpį nuo 1990 metų iki šių dienų.

Eksponuojami pirmieji karinių jūrų pajėgų kateriai „Vytis“ ir „Kiras“, karo laivų ginkluotė, torpedų paleidimo aparatai, Lietuvos kariuomenės motociklai, įvairi ratinė ir vikšrinė technika: šarvuočiai, automobiliai „Dodge“, mažieji visureigiai, benzinvežiai, tankai T-55 ir T-72, kuriuos 2006 metais muziejui padovanojo Lenkijos gynybos ministerija. Tankai T-72 buvo naudojami 1991-ųjų sausį šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą. Šalia grėsmingos karinės technikos yra ir šarvuotas „Mercedes-Benz“ markės automobilis, kuriuo važinėjo pirmasis atkurtos valstybės ginkluotųjų pajėgų vadas, Vyriausybės, kuriai tuo metu vadovavo Gediminas Vagnorius. Kai kariuomenės vadovybės įsakymu pasenusi technika yra nurašoma ar keičiama nauja, po du kiekvieno tipo technikos egzempliorius patenka į šį muziejaus skyrių.

Lankytojams apie eksponatus suteikiama išsami informacija. Beveik kiekvienas eksponatas yra trumpai aprašytas: kur buvo gaminamas, kiek vienetų pagaminta, iš kur atkeliavo į Lietuvą. Muziejaus darbuotojai lankytojams eksponatus leidžia liesti rankomis, o į kai kuriuos netgi įlipti. Ekspozicija nuolat papildoma. Teritorija Olandų gatvėje kariškiams priklauso nuo XVIII a. pabaigos. Iš pradžių čia buvo parako ir ginklų saugykla. 1832 m. pastatai buvo perduoti Vilniaus tvirtovei. Tarpukariu iki 1939 m. jie priklausė Lenkijos sandėlių tarnybai, o atgavus Vilnių čia įsikūrė Lietuvos kariuomenės šarvuočių ir autorinktinė. Sovietmečiu teritorijoje šeimininkavo sovietų armija, o jai išėjus įsikūrė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-oji rinktinė.

Kainos:

Lankymas nemokamas

     

Paskyros prisijungimas