Paskyra

Šv. Jonų bažnyčia

 

Adresas:

Šv. Jono g. 12
Vilnius, Lietuva

Darbo laikas:

I-VII: 10:00 - 17:00

Viena vaizdingiausių universiteto komplekso dalių yra Šventų Jonų bažnyčia su varpine. Visas bažnyčios pavadinimas – „Švento Jono Krikštytojo ir Švento Jono Apaštalo ir Evangelisto bažnyčia“. Iš čia kilęs sutrumpintas pavadinimas – Šventų Jonų bažnyčia. Šventų Jonų bažnyčios statybos užtruko beveik 40 metų ir baigėsi 1426-aisiais. Anuomet tai buvo gotikinis pastatas. 1571 metais bažnyčia perėjo jėzuitų ordino žinion, ir nuo tada ji laikoma universiteto komplekso dalimi.

Šventų Jonų bažnyčia yra mačiusi ne tik šventų mišių, bet ir studentų protestų, ir teatro spektaklių, ir karalių sutikimų. Sovietmečiu šie maldos namai buvo paversti sandėliu. Vėliau čia buvo įkurtas Universiteto muziejus.

Šiandien Šventų Jonų bažnyčia vėl atlieka pagrindinę savo funkciją. 1993 metais joje lankėsi popiežius Jonas Paulius II. Šventų Jonų bažnyčios varpinė yra vienas aukščiausių senamiesčio pastatų. Jos aukštis – 68 metrai. Dabartinį Šventų Jonų bažnyčios fasadą XVIII a. projektavo žymiausias Vilniaus baroko architektas Jonas Kristupas Glaubicas.
     

Paskyros prisijungimas