Paskyra

Klaipėdos Universiteto pastatų kompleksas

 

Adresas:

75 H. Manto gatvė
Klaipėda, Lietuva

Klaipėdos universitetas yra jauniausias Lietuvoje. 1904-1907 metais buvo pastatyta didžioji dalis pastatų komplekso. Statiniai buvo naudojami kaip kareivinės. Kompleksui priklausė šeši skirtingi pastatai kareiviams, vadams, taip čia buvo maža koplytėlė, valgomieji, ginklų sandėliai. Visi pastatai buvo neogotikinio stiliaus.

Visi komplekso statiniai buvo naudojami armijos tikslams beveik pusę amžiaus.

Klaipėdos universitetas buvo pradėtas Kauno institute ir Šiaulių pedagoginio instituto fakulteto bazėse. Savo darbą universitetas pradėjo 1991 m. Sausio 1 dieną.

Šiandieną Klaipėdos universitete studijuoja daugiau kaip 7 tūkstančiai studentų ir čia veikia 7 fakultetai (Gamtos ir matematikos mokslų, Humanitarinių mokslų, Jūrų technikos, Menų, Pedagogikos, Socialinių mokslų, Sveikatos mokslų), 2 studijų institutai (Jūreivystės ir Tęstinių studijų), 5 mokslo institututai (Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos, Jūrinio kraštovaizdžio, Mechatronikos, Regioninės politikos ir planavimo) mokslo ir studijų centrai, biblioteka, Botanikos sodas, leidykla, Karjeros centras. Klaipėdos universitetas turi didžiausią Lietuvoje mokslo tiriamąjį-mokomąjį burlaivį "Brabander", skirtą studentų praktikai ir jūrinėms ekspedicijoms.

     

Paskyros prisijungimas