Paskyra

Galvosūkių Kambarys "Excape Rooms"

 

Adresas:

Janonio g.2 / Manto g. kampas ( senasis viešbutis Baltija, 2 aukštas)
Klaipėda, Lietuva

Telefonas:

+370 607 15239

Darbo laikas:

Galvosukių kambariai dirba patogiu Jums laiku pagal išankstinę registraciją.

Kas tai per žaidimas "Išeiti iš uždaryto kambario"?
Escape room arba real life quest žaidimai, atsirado perkeliant į realią aplinką „escape the room“ tipo video žaidimus. Lietuvoje jie dar vadinami iššūkių kambariais, pabėgimo kambariais, galvosūkių kambariais arba detektyvinėmis istorijomis. Mes taip pat mėgstame juos vadinti nuotykių kambariais ir jų visų esmė panaši: žaidėjai uždaromi į kambarį, ir pagal paliktas užuominas turi rasti raktus, kodus ir kitas priemones, tam kad galėtų išeiti iš jo. Užduočiai įvykdyti duodamas fiksuotas laikas, pavyzdžiui valanda arba 45 minutės. Jei per šį laiką komanda neatrakina durų, žaidimas baigiasi, kambarys laimėjo. Kiekvienas, išėjęs iš kambario tiksint paskutinėms duoto laiko sekundėmis, niekada nepamirš visų apėmusių jausmų - tai ir pergalės skonis, ir azartas, o galiausiai supratimas kiek daug reiškia patikimi žmones šalia.

Pirmasis „gyvas“ nuotykis Origin buvo sukurtas sisteminių programuotojų komandos Silicio slėnyje (angl. Silicon Valley, teritorija JAV pietose, kurioje įsikūrusios pažangiausios informacinių technologijų įmonės ir tūkstančiai inovatyvias idėjas įgyvendinančių pradedančiųjų įmonių)  dar 2006 metais, scenarijų įkvėpė Agatos Kristi kūriniai, o labiausiai paplito žaidimai Azijoje (Honkonge, Japonijoje, Kinijoje) ir Rytų Europoje. Prieš keletą metų escape room pramogos vėl grįžo į JAV, užkariaujant vis naujus gerbėjus. Lietuvoje pirmasis iššūkių kambarys (escape room) atsidarė 2014 metais Vilniuje.

Nors žaidimai iššūkių kambariuose labai tinkami bendradarbiavimo komandoje stiprinimui (team building), bet reikia turėti omeny, kad stresas, patiriamas įveikiant nekasdienius uždavinius esant labai ribotam laikui ir neaiškumui dėl tolimesnio žaidimo scenarijaus, gali supykdyti ne itin darnia komandą, todėl reikia gerai parinkti bendraminčius, su kuriais planuojate priimti iššūkį arba jei esate mažai pažįstami susitarti iš anksto, kaip priimami sprendimai ir kaip atrenkami alternatyvus sprendimai, ir ko komanda klauso jei nesutariama dėl bendros nuomonės. Kaip rodo patirtis „gyvas“ nuotykis gali sužlugdyti pirmą pasimatymą, bet tikrai tinka antram :), o taip pat ir sėkmingai susiklosčius aplinkybėms ir mergvakariui bei bernvakariui.

  •  

Paskyros prisijungimas